Atpazīšanas zīme | 1. Jāņa vēstuleSample
Statuss | 1. Jāņa 3:1-10
Henrijs Fords reiz teica: "Neatkarīgi no tā vai Tu domā, ka Tu vari vai ka Tu nevari - Tev ir taisnība." Lielā mērā mūsu rīcību ietekmē tas, ko mēs par sevi domājam. Mūsu domas par sevi ietekmē dažādi faktori, bet ļoti nozīmīga ir mūsu ģimenes ietekme, kurā mēs attīstām savu personību. Jēzus mums garantē iespēju kļūt par Dieva bērniem, kas pilnībā maina mūsu statusu. Savukārt no mūsu mainītā statusa izriet gan pašvērtējums, gan virziens, kurā mēs vadām savu dzīvi. Tas maina lēmumus, kurus pieņemam.
Redziet, kādu mīlestību Tēvs mums ir parādījis, ka tiekam saukti Dieva bērni, un mēs tādi arī esam. /1. Jņ. 3:1/
1. Mainīts statuss
Jānis norāda, ka atzīstot Dievu par savas dzīves Kungu mēs iegūstam Dieva bērna statusu, kas mūs atšķir no pārējās pasaules. Mans statuss ir kas vairāk nekā tikai kāds pievārds vai ķeksītis anketā par reliģisko piederību. Tas parāda manu attiecību statusu ar Dievu. Viņš vairs nav kāds bezpersonisks augstāks spēks vai dusmīgs tiesnesis. Dievs kļūst par manu Debesu Tēvu.
2. Mainīta nākotne
Apustulis Jānis norāda, ka šī brīža statusa maiņa ir tikai daļa no manas transformācijas. Mūsu jaunajam statusam ir pievienotā vērtība, kura pilnībā atklāsies vien pārkāpjot mūžības slieksni. Jānis norāda, ka mūsu pilnveidošanas darbs būs pilnīgs brīdī, kad mēs sastapsim Jēzu troņa priekšā. Bet apziņa par izmainītu nākotni dod spēku mainīties jau šodien.
3. Mainīta domāšana
Esot Dieva bērna statusā un zinot, kas mums ir sagatavots mūžībā, mums ir izvēle - dzīvot kā pagadās vai veikt ģenerāltīrīšanu savā dzīvē. Jānis saka, ka cerība uz Dieva darbu ir arī mūsu galvenais motivators savest kārtībā savu dzīvi. Tu sāc šo šķīstīšanās procesu nevis tāpēc, ka pašmērķis būtu uzlikt sev kādus nepiepildāmus standartus, bet gan tāpēc, ka Tavs statuss ir mainīts. Jo Tu tagad esi Dieva bērns. Ķēniņa bērnam pienākas dzīvot ķēnišķīgi. Mainīta rīcība izriet no mainītas domāšanas, bet mainīt domāšanu var tikai izmainot savu identitāti.
4. Mainīta uzvedība
1. Jāņa vēstules trešās nodaļas sākumā Jānis diezgan daudz uzsver darbu nozīmi. Ir ārkārtīgi svarīgi saprast, ka paši labie vai sliktie darbi nenosaka statusu. Labie vai ļaunie darbi atspoguļo mūsu katra statusu Dieva priekšā. Jānis rāda mums Jēzu, kā piemēru kuram līdzināties. No Jāņa rakstītā ir grūti saprast vai tad kristietis vispār spēj sagrēkot? Nianses, kuras paliek apslēptas vairākumā tulkojumos, liek noprast, ka runa ir par grēcīga dzīvesveida attaisnošanu. Kristietis nedrīkst palikt stāvoklī, kurā turpinoša grēkošana tiek uzskatīta par normu. Tavs Debesu Tēvs vēl tev pašu labāko, un dzīve, noraidot Viņa prātu, ir kaitējoša gan tev, gan tiem, kuri ir ap tevi.
Jautājumi pārdomām pēc dievkalpojuma:
1. Ko Tev nozīmē tas, ka Dievs Tevi sauc par Savu bērnu?
2. Kā šāds izmainīts statuss maina to, kā Tu skaties uz sevi? Vai vēl kaut kam būtu jāmainās?
Scripture
About this Plan
Vai kristietim ir kaut kā manāmi jāatšķiras no neticīgā? Pēc kādiem kritērijiem viņu vajadzētu spēt identificēt? Un vai šīs atpazīšanas pazīmes es spēju ieraudzīt savā draudzē un savā personīgajā dzīvē? Par to mēs domāsim, kopīgi studējot 1. Jāņa vēstuli.
More