A legjobb befektetésSample
„Olvassa rendszeresen a Bibliát”
A legtöbben egyetértünk abban, hogy a Biblia elég nagy terjedelmű olvasmány – egyes részei olykor nyomasztónak és homályosnak tűnhetnek. Íme néhány tény a Bibliáról, amelyek hivatkozási keretet nyújtanak és biztosítják a jobb megértést olvasás közben.
Először is láthatjuk, hogy a Biblia két fő részre oszlik:
Az ószövetségi írások a világ teremtésével, Izrael népének történetével kezdődnek – majd beszámolnak a zsidó nemzet legyőzettetéséről, a fogság éveiről, és arról, amikor Jézus Krisztus születése előtt néhány száz évvel a zsidó nép visszatért Jeruzsálembe, hogy ismét elfoglalja a Szent Várost. Az Ószövetség ugyanakkor Isten törvénye Izrael népe számára.
Az Újszövetség olyan írások összessége, amelyek közvetlenül Jézus Krisztus születése előtt kezdődnek, az Ő életével és szolgálatával, halálával és megváltó feltámadásával folytatódnak, végül pedig azzal fejeződnek be, hogy megalapította Egyházát és a keresztény hit az egész világon elterjedt. Az Újszövetségben bemutatott Krisztusban kegyelemből méglévő szabadság üzenete beteljesíti és felváltja az Ószövetségben előírt rituálék szükségességét.
Másodszor, általánosságban elmondható, hogy a Bibliában háromféle írás található az Ó- és az Újszövetségben:
Történeti beszámolók – olyan írások, amelyek igaz történetet mesélnek el és fontos történelmi távlatot nyújtanak, amellyel értékelhetünk személyeket és jelentős eseményeket.
Oktató-bölcselkedő írások – olyan könyvek és versek, amelyek a keresztény élet számos oldaláról, egyházszervezetről, valamint személyes és családi ügyekről adnak útmutatást anélkül, hogy konkrét történelmi beszámolót nyújtanának az eseményekről.
Ösztönző írások – költői, művészi írások, amelyek célja, hogy bátorítsák, felemeljék az olvasót és kifejezzék felé a szerző érzelmeit.
Újszövetségi írások, amelyek történeti beszámolót nyújtanak Jézus életéről és szolgálatáról: Máté, Márk, Lukács és János könyve. Ezt a négy könyvet evangéliumnak is nevezzük. Az Apostolok cselekedetei egy másik történeti könyv az Újszövetségben, amely a keresztény egyház születését és elterjedését írja le Jézus Krisztus halála és feltámadása után.
A Római levéltől Júdás leveléig olyan újszövetségi könyveket találunk, amelyek oktató írásokat jelenítenek meg. Ezek tanácsokat és utasításokat tartalmazó tényleges levelek, amelyeket gyülekezetvezetők írtak keresztény testvéreiknek és gyülekezeteknek szerte a világon.
Nagyszerű példa az ösztönző írásokra a Zsoltárok könyve az Ószövetségben. Az alábbiakban az egyik zsoltárból származó ösztönző gondolatokat olvashatjuk, amelyek biztosítják az olvasót Isten áldásairól, amelyeket annak ad, aki rendszeresen befekteti az életébe Isten Igéjét.
„hanem az ÚR törvényében gyönyörködik, és az ő törvényéről gondolkodik éjjel és nappal.
Olyan lesz, mint a folyóvíz mellé ültetett fa, amely idejében megtermi a gyümölcsét, és nem hervad el a levele, és minden munkájában eredményes lesz.” Zsoltárok 1:2-3
Ahhoz, hogy Isten Igéjének magját elültessük életünkbe, napi rutinunk részévé kell tennünk a bibliaolvasást. Ahogy Isten Igéjének magva kivirágzik az életünkben, az Ő áldásai is nyilvánvalóbbá válnak. Erőt nyerünk Isten Igéjéből, amely fenntart bennünket, még a száraz és nehézségekkel terhelt évszakokban is.
Scripture
About this Plan
Az áldásos és bőséges megtérülés a jó befektetéssel kezdődik. Ha Ön új keresztény, a legjobb befektetési lehetőség a hitébe, ha rendszeresen befogadja Isten Igéjét. Isten Igéjének rendszeres befogadása az alap, amely támogatja a naponkénti bibliaolvasást, bibliaértelmezést és a hatékony alkalmazást. Részlet David J. Swandt „E világból: Útmutató keresztényeknek a növekedéshez és a cél eléréséhez” című könyvéből
More