FCA: GREATER/БІЛЬШЕ보기
БІЛЬШИЙ ПЛІД
ПРИВІТАННЯ
«І через те Отець здобуде славу, що ви дасте багатий врожай і станете Моїми учнями» (Івана 15:8).
Важко не потрапити в пастку результативності, коли всі навколо переймаються тільки очікуванням перемоги. Але Ісус хоче, щоб ми приносили інакший плід (результат), який триватиме вічно.
РОЗМИНКА
ЩО КРИЄТЬСЯ ВСЕРЕДИНІ?
Подивіться на вашу групу і подумайте про те, що перше спливає вам на думку, виходячи з того, що вам відомо про їхні спортивні здібності. Потім подивіться на групу ще раз і подумайте про їхній характер та особисті якості.
· Як би ви хотіли, щоб вас оцінювали – за зовнішніми показниками чи за внутрішнім характером?
· Як ви вважаєте, чому зовнішні риси і показники, що базуються на результатах, легше побачити, ніж внутрішні риси?
ТРЕНУВАННЯ
ЩО КРИЄТЬСЯ ПІД СПОРТИВНОЮ ФОРМОЮ?
У 1973 році Том Осборн став головним футбольним тренером Небраски і максимально використав переваги з правил НАСС: він увів до складу команди 180 гравців (у порівнянні з 105-ма, дозволеними сьогодні), багато хто з яких були гравцями напохваті або такими, що не мали стипендії.
Деякі з них протримались у передсезонному таборі досить довго, щоб потрапити на загальну світлину, але зрештою пішли з команди, оскільки тренування ставали дедалі суворішими й вимогливішими. Судячи з фотографій та футболок, ці гравці були в команді. Але насправді їхнє перебування там було недовгим. Осборн розумів, що змагання виявляє характер. Його більше хвилювало те, що «під футболкою», а не на ній. Осборн знав, що їхній характер вирішить усе: те, як вони проявлять себе на полі, їхнє ставлення до результатів гри, їхні стосунки в роздягальні, результати їхнього навчання та їхнє майбутнє поза спортом.
· Які аспекти вашого характеру (хороші і погані) іноді розкриваються під час занять спортом?
· Як виявляється ваш характер в інших сферах вашого життя поза спортом?
ЩО КРИЄТЬСЯ В ГЛИБИНІ ДУШІ?
У ті дні, коли Ісус подорожував з міста в місто і проповідував Істину про Бога, релігійні лідери знали, як виглядати гарно зовні. Вони носили правильний одяг, говорили правильні слова й звершували правильні ритуали.
Але Ісуса набагато більше цікавило те, що було в глибині їхньої душі, у серці людини. Його хвилював внутрішній характер, а не зовнішній результат. В Івана 8 ми бачимо, як цей принцип втілено в метафору – те, що Ісус описує як лозу, її галузки та плід. Через багато років Павло перерахує дев’ятьрисхарактеру, притаманних людині, яка слідує за Христом.
«Дух же породжує любов, радість, мир, терпіння, доброту, великодушність, вірність, лагідність і самовладання. Проти цього немає Закону» (До Галатів 5:22-23).
Для спортсмена це означає:
Виявляти любов та повагу, коли ви перемагаєте.
Зберігати радість і мир, коли ви зазнаєте поразки.
Виявляти терпіння і великодушність, коли товариш по команді псує гру.
Являти доброту, коли інші порушують правила.
Залишатися вірним, коли друзі кидають вас.
Демонструвати лагідність, коли суперники обмовляють вас.
Зосереджуватись насамовладанні, коли все йде не так, як вам цього хотілося б.
· Прояв якого з плодів Духа дається вам найважче?
· Як наявність плодів Духа всередині вас може змінити ваш погляд на змагання і життя?
ПІДСУМКИ
БІЛЬШИЙ ПЛІД
Ваше перебування в стосунках з Ісусом дає Йому змогу розвивати всередині вас довговічні побожні якості. Три види більшого плоду, які Бог бажає зрощувати у вашому житті:
1. Свіжий плід. Побожні якості можуть зрощуватися незалежно від обставин, хороших або поганих.
«Брати і сестри мої, вважайте для себе за радість велику, коли на долю вашу випадають різні випробування. Бо ви ж знаєте, що віра, проходячи через випробування, народжує терпіння» (Якова 1:2-3).
2. Здоровий плід. Побожні якості потрібні для вашого блага і блага інших.
«Щоб ви жили гідно Господа й у всьому догоджали Йому, приносячи плоди в усякому доброму ділі, і зростаючи в пізнанні Бога» (До Колосян 1:10).
3. Довговічний плід. Побожні якості можуть зрощуватися безперервно і мати довготривалий вплив на ваше оточення.
«Він буде життєдайним, мов теє древо, що зростає над потоком, що вчасно плодоносить і ніколи не скидає листя. Той чоловік у всьому, чим займеться, успішний буде» (Псалом 1:3).
묵상 소개
Як спортсмени, ми завжди мріємо про щось більше. У Христі ми маємо більший потенціал, ніж той, що висвічується на табло. Завдяки Його жертві на хресті ми маємо обіцянку нового життя. Віддаючи своє життя Ісусові, ми відмовляємося від старих очікувань, щоб отримати нову ідентичність у Христі. Щезає тиск досягнення результату, і наша результативність змінюється, коли ми змагаємось не заради результату, не заради чогось більшого, але заради Когось Більшого. Ми граємо, керуючись більшою метою: Йому належить зростати, а нам – меншати.
More