Bipa: де взяти і як зміцнити?サンプル
Що ми конвертуємо у віру?
Існує таке поняття, як конвертація: коли, наприклад, обміняти гроші однієї країни на гроші іншої, це називатиметься конвертацією валюти. Конвертація трапляється й в інших сферах, наприклад, коли звичайний текстовий файл TXT ви конвертуєте в PDF, щоб було зручніше читати. Зміст файлу незмінний, але формат інший.
У Біблії теж згадується конвертація в посланні до Римлян 10:17: «Тож віра від слухання, а слухання через Слово Христове».
Виявляється, що почуте Слово Боже конвертується у віру. Це прекрасно, бо виходить, для того, щоб зростати у вірі й бути непохитними, подібно до багатьох біблійних героїв, необхідно слухати, читати, досліджувати Слово Боже. Послідовність приблизно така: слухання ➡ віра ➡ дії. Віра народжується від слухання, а дії від віри.
Це прекрасно, але разом з тим у тому, що віра від слухання прихована певна небезпека, і вона знову ж таки в тому, що віра від слухання.
Є люди, які вірять у різноманітні конспірологічні теорії чи прикмети, ба більше — вони діють відповідно до того, у що повірили, й отримують певні наслідки своїх дій. Спочатку такі люди почули/прочитали якусь інформацію (слухання), згодом прийняли її (віра), а ще пізніше — почали діяти, тобто «оживили» свою віру ділами. Тож критично важливо вибирати інформацію, яку споживаємо.
Подеколи ми недооцінюємо вплив того, що слухаємо, відповідно й недооцінюємо потенціал паростків, яким готуємо ґрунт у своєму розумі й серці. Неважко здогадатися, як у перспективі впливатиме на людину музика з нецензурною лексикою чи сумнівними ідеями в тексті.
Наразі через надмірність інформації навколо, як ніколи раніше, потрібно її фільтрувати, щоб, бува, щось лихе не конвертувалося в нашу віру. Соломон знав про фейки, дезінформацію та маніпуляцію ще в 10 столітті до нашої ери й написав: «Вірить безглуздий в кожнісіньке слово, а мудрий зважає на кроки свої». Приповісті 14:15
Критичне мислення — це той фільтр, який потрібен, щоб не пускати в розум «кожнісіньке слово». Бо те, що ми конвертуємо у віру, визначатиме, як ми діємо.
ПОМІРКУЙМО:
- Чому диявол намагається відвернути нашу увагу від читання Біблії?
- Чому диявол намагається змусити людину неправильно інтерпретувати слова, записані в Біблії? Чому він сам це робив, спокушаючи Ісуса в пустелі (Матвія 4:6, Луки 4:11)?
- Чому важливо критично ставитися до джерел, з яких ми отримуємо інформацію?
この読書プランについて
Цей план допоможе розібратися з питаннями: де взяти віру та що впливає на її зміцнення. Разом поміркуємо над тим, чому диявол ненавидить спільність віруючих людей і зрозуміємо, як відрізнити живу віру від мертвої.
More