Важливі поради для батьківSample
Протягом наступних кількох днів ми розглянемо практичні сфери, в яких батьки часто стикаються з труднощами.
Наставництво на противагу критиці
Якщо твоя дитина спокійна, поступлива і слухняна, радісно ходить до школи й без проблем виконує домашні завдання та доручення, виховувати її у "послусі та вченні Господа" буде справжньою насолодою (Еф. 6:4). Однак у багатьох з нас наполегливі, вольові діти з сильним характером. Вони знають, чого хочуть та коли і як цього досягти. Вони також знають, чого не хочуть їсти, вдягати, слухати, говорити і робити. Батьки таких дітей потребують, аби хтось допоміг їм побудувати відносини, сповнені довіри, взаємної поваги та можливості без страху виражати свою думку. У таких ситуаціях повчання може легко перетворитися на критику, постійне акцентування уваги на недоліки дитини: «Ти виглядаєш безглуздо в цьому... Ти ніколи не приходиш вчасно... Чому ти не можеш бути таким, як...». Набагато кращий підхід — вказати дитині на рішення.
Навіть цінна порада, яка містить критику, руйнує самооцінку, породжує гіркоту та образу та перешкоджає побудові взаємної поваги. Дитина повинна чути від батька: «Я не проти тебе — я у твоїй команді!». Коли зʼявиться конфлікт — а він обовʼязково виникне — легко стати аподиктичним або розчарованим. Коли ти кричиш, ображаєш або принижуєш дитину, то втрачаєш з поля зору свою батьківську мету — спрямувати та навчити. Це породжує почуття гніву, безсилля і невпевненості як у собі, так і у тобі, що є своєрідним поштовхом до бунту. Однак, якщо ти вестимеш дитину як лідер команди, з терпеливою і практичною допомогою, то побудуєш взаємини, які сприятимуть співпраці, довірі та взаємній повазі.
Scripture
About this Plan
Ідеальних батьків, так само як і універсальної моделі виховання, не існує, адже кожна дитина унікальна. Протягом наступних кількох днів ми розглянемо сфери, в яких батьки часто стикаються з труднощами.
More