1
Johannes 19:30
Karl XII 1873
Då nu Jesus hade tagit ättikona, sade han: Det är fullkomnadt; och böjde ned hufvudet, och gaf upp andan.
နှိုင်းယှဉ်
Johannes 19:30ရှာဖွေလေ့လာလိုက်ပါ။
2
Johannes 19:28
Sedan, efter Jesus visste att nu allting voro fullkomnad, att Skriften skulle fullbordas, sade han: Mig törster.
Johannes 19:28ရှာဖွေလေ့လာလိုက်ပါ။
3
Johannes 19:26-27
Och när Jesus fick se modrena, och Lärjungan, den han älskade, der när ståndande, sade han till sina moder: Qvinna, si, din son. Sedan sade han till Lärjungan: Si, din moder. Och ifrå den tiden tog Lärjungen henne till sig.
Johannes 19:26-27ရှာဖွေလေ့လာလိုက်ပါ။
4
Johannes 19:33-34
När de kommo till Jesum, och sågo honom allaredo vara död, slogo de icke hans ben sönder; Utan en af krigsknektarna stack upp hans sido med ett spjut; och straxt gick ut blod och vatten.
Johannes 19:33-34ရှာဖွေလေ့လာလိုက်ပါ။
5
Johannes 19:36-37
Och skedde detta, på det Skriften skulle fullbordas: I skolen intet ben sönderslå på honom. Och åter säger en annor Skrift: De skola se, i hvem de stungit hafva.
Johannes 19:36-37ရှာဖွေလေ့လာလိုက်ပါ။
6
Johannes 19:17
Och han bar sitt kors, och gick ut på det rum, som kallas hufvudskallaplatsen; på Ebreisko Golgatha.
Johannes 19:17ရှာဖွေလေ့လာလိုက်ပါ။
7
Johannes 19:2
Och krigsknektarna vredo samman ena krono af törne, och satte på hans hufvud, och hängde ett purpurkläde på honom
Johannes 19:2ရှာဖွေလေ့လာလိုက်ပါ။
ပင်မစာမျက်နှာ
သမ္မာကျမ်းစာ
အစီအစဉ်များ
ဗီဒီယိုများ